אריחים מצוירים לבית

אם האסוציאציה שעולה בראשם סביב האופציה של אריחים מצוירים היא כזו של אריחי ריצוף עם ציורים צבעוניים לילדים או אפילו ציורי קיר מפורסמים, כדאי שתדעו שזוהי אופציה שקיימת, אבל זוהי לחלוטין לא הכוונה של פיתוח טכנולוגיית האריחים המצוירים. אם כך, מהם אריחים מצוירים לרצפה? למה הם משמשים ומה התועלת בהם? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

מה זאת אומרת אריחים מצוירים?

רובם המכריע של דגמי הריצוף, כמעט באופן מוחלט, מבוססים על דוגמת עיצוב חלקה וחד גונית, בדרך כלל עם מרקם מופשט מאוד שמיועד לשבור את המראה האחיד והאטום אך לא מעבר לכך. את המרקמים המורכבים ביותר אפשר למצוא דווקא בריצופי פרקט ודק, לאור המרקם הפרטני של העץ. אריח מצויר הוא אריח שהמאפיין המרכזי שלו הוא דוגמת העיצוב המודפסת על פניו. אריחים מצוירים אלה מתאימים למרחבים בהם אנו רוצים ליצור נופך אמנותי, להכניס קצת חיים ועניין ולגוון את המראה המונוטוני של הרצפה. למעשה, לא מדובר בטכנולוגיה חדשה, אלא דווקא בטכניקת ריצוף עתיקה מאוד שבעבר הייתה הדומיננטית דווקא. לאורך השנים, הפך הריצוף ליותר ויותר חד גוני וכעת חוזרת האופציה המצוירת/ מעוצבת / אמנותית אל השולחן מחדש.

ככלל, אריחים מצוירים מגיעים עם דוגמאות גרפיות המודפסות על גביהן ומיועדות ליצור מעין מראה של פסיפס אחיד כשפורשים את כלל האריחים זה לצד זה. באמצעות אריחים אלה תוכלו ליצור אפקטים של תצורות קליידוסקופ, תצורות אמנותיות בעלות נופך עתיק או מודרני וכן הלאה, אך לא מדובר בציורים מובחנים עם דמויות, נופים או גיבורים, אלא כאמור, בדוגמאות גרפיות בלבד. הסיבה לכך היא, שעד כמה שזה נשמע יפה בדמיון, בפועל אתם לא רוצים להפוך את הרצפה שלכם לבלוק ציור. בעולם העיצוב ישנה חשיבות רבה לעומס הוויזואלי המופעל על העין ואריחים אלה מיועדים להכניס מספיק עניין וחיוניות לחלל בו הם מותקנים, אך מבלי ליצור עומס שיהפוך אותם מנכס לנטל עיצובי. אריחים מצוירים מגיעים בדרך כלל בגוונים סטנדרטיים, אם כי ישנן דוגמאות רבות מהן תוכלו לבחור, לרבות דוגמאות עם כל צבעי היסוד, ברמה שיוצרת ממש מרחב צבעוני.

ריצוף לבית – אחד מפריטי העיצוב החשובים בבית

לריצוף הבית ישנה השפעה דרמטית על האווירה בבית ועל העיצוב שלו. השפעה זו נקבעת על פי שורה של פרמטרים שאחד החשובים שבהם הוא שטח הפנים של פריט העיצוב. רצפת הבית היא בעלת שטח הפנים הגדול ביותר בבית אחרי קירות הבית וזה אומר שהן לקירות והן לרצפה, ישנה השפעה דרמטית על האווירה ועיצוב הבית. בחירה נכונה של ריצוף יכולה לסדר לכם אווירה נהדרת גם ללא פעולות עיצוב מקצועיות נוספות כלשהן אבל זה עובד גם הפוך – בחירה לא נכונה יכולה ליצור בדיוק את האווירה שאתם לא רוצים לחיות בתוכה ושממנה יהיה לכם קשה לאחר מכן להתעלם. על כן, בבחירת ריצוף לבית ובכלל זה האופציות השונות של אריחים מצוירים לרצפה, חשוב מאוד לתכנן את הדברים בצורה נכונה ומקצועית ולא על פי מצבי רוח חולפים או על סמך תחושות בטן.

אריחים מצוירים – מתי נכון להשתמש בהם?

ככלל, אתם יכולים בהחלט לרצף את כל הבית שלכם באמצעות אריחים מצוירים, אם כי חשוב להבין שמדובר במראה מאוד מוקצן, שלא מתאים לכל אחד ויכול להפוך לדומיננטי מול כל פעולת עיצוב אחרת או אווירה שתרצו ליצור בחלל הבית. ככלל, השימוש המרכזי היום באריחים מצוירים הוא לטובת ריצוף לאמבטיה, למקלחת, לחדר השירותים ולמטבח, או במילים אחרות, לריצוף החדרים הרטובים בבית. למעשה, גם במקרה של ריצוף מטבח, אתם רוצים לשקול היטב האם אריחים מצוירים למטבח היא האופציה הנכונה לכם. המטבח הוא חדר שבו אנו נוהגים לשהות שעות ארוכות, הן עם עצמנו ועבודות המטבח השונות והן עם בני המשפחה, בזמנים יקרים ומתוקים של פנאי ומשפחתיות. נוכחות קבועה של דוגמאות עיצוביות על פני הרצפה יכולה להשפיע מאוד על האווירה בחדר המטבח ובהמשך לכך, עד כמה שקשה לחשוב על זה, גם על טיב האינטראקציה במטבח.

לעומת זאת, אריחים מצוירים לאמבטיה או אריחים מצוירים למקלחת היא אופציה שכיחה ופופולארית הרבה יותר. במקרים אלה, האריחים מכניסים צבע וחיוניות לאווירה הביתית הכוללת, אך מבלי להשתלט על האווירה שמלווה אותנו לאורך כל היום בכל חלקי הבית. בסופו של דבר, השימוש באריחים מצוירים הוא בעיקרו שימוש שמבוסס על שיקולים של עיצוב ואסתטיקה ואין להם ייעוד פונקציונלי ראוי לציון כלשהו. על כן, כך גם ראוי להתייחס אליהם וכך גם ראוי לשפוט אותם ואת אפשרויות ההתקנה שלהם – על פי עקרונות העיצוב המקצועיים. עקרונות אלה מתייחסים בצורה שונה לכל חדר ולכל חלל בבית ועבור חללי האמבטיה, השירותים והמקלחת, בהחלט מקצים עקרונות אלה חופש נרחב יותר ליצירת עיצוב מגוון יותר וחיוני יותר מאשר ביתר חלקי הבית.

אריחים מצוירים – כמה זה עולה?

ככלל, אריחים מצוירים עולים מעט יותר מאריחים רגילים, פשוט מכיוון שהייצור שלהם כרוך בתהליך מורכב יותר לצורך יצירת דוגמת העיצוב הנדרשת. כמו כן, מאחר וקיימות דוגמאות עיצוב רבות, היתרונות לגודל שחלים על עיצוב סטנדרטי הולכים מעט לאיבוד. יחד עם זאת, פערי המחיר הם לחלוטין לא משמעותיים, בטח ובטח כאשר מדובר בפרויקט ריצוף לאמבטיה או אריחים מצוירים למקלחת. במקרה כזה, שטח הריצוף הוא כל כך קטן, שפערי עלות למטר מרובע, אינם מצטברים לסכומים שמצדיקים פשרה. להכריע את החלטת הקנייה שלכם, על כן, על אריחים מצוירים בזול, זה לא מה שצפוי להוות מחסום מהותי מבחינתכם. מה שחשוב יותר הוא, שתשימו לב שאתם שומרים על גבולות עקרונות העיצוב המקצועיים ולא הופכים את הרצפה שלכם לחוברת קומיקס.

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ללא עלות

אולי יעניין אותך גם?

גרניט פורצלן

סוג הריצוף השכיח והפופולארי ביותר בישראל כיום הוא ריצוף גרניט פורצלן ואם גם אתם עומדים בפני פרויקט שיפוץ כולל או פרויקט ריצוף לבית, סביר להניח

להמשך קריאה »

אריחים מצוירים לבית

אם האסוציאציה שעולה בראשם סביב האופציה של אריחים מצוירים היא כזו של אריחי ריצוף עם ציורים צבעוניים לילדים או אפילו ציורי קיר מפורסמים, כדאי שתדעו

להמשך קריאה »

סוגי ריצוף

לפי שאתם נכנסים לתהליך של קבלת החלטות סביב פרויקט ריצוף לבית, כדאי להכיר את הסוגים המרכזיים של סוגי הריצוף, להבין את ההבדלים ביניהם גם ברמה

להמשך קריאה »

הדבקת ריצוף

אחרי שנים ארוכות עם אותו ריצוף, הגעתם להחלטה להחליף ריצוף לבית, או אולי רק ריצוף לאמבטיה או ריצוף למטבח. בפניכם עומדות כעת שתי אפשרויות: החלפת

להמשך קריאה »