דמוי פרקט

אחד מסוגי הריצוף שהפך בשנים האחרונות לפופולארי מאוד, במיוחד בבתים שעוברים תהליכי עיצוב פנים מקצועיים, אך לא רק, הוא ריצוף דמוי פרקט. ולמה דווקא דמוי פרקט ולא פרקט אמיתי? ובכן, לכך יש מספר סיבות, שנוגעות הן להיבט הכלכלי אבל גם ובעיקר להיבט הפונקציונלי ועמידות הריצוף לאורך זמן. בשורות הבאות, נספר לכם על האופציה של דמוי פרקט כפתרון ריצוף לבית, בעל התאמה גבוהה יותר לחדרים מסוימים בבית והתאמה גבוהה פחות לחדרים אחרים.

אז מה זה ריצוף דמוי פרקט?

פרקט הוא ריצוף המיוצר מרצועות עץ אמיתי, העוברות עיבוד תעשייתי מיוחד בכדי להחליק, ליישר ולהקשות אותן. תהליך זה כולל הדבקה של מספר שכבות עץ, כל שכבה בעובי שונה ובכיוון סיבים שונים, זו על גבי זו ליצירת רצועה עבה, יציבה וחזקה דיה. רצועות אלה מוצמדות זו לזו לצורך יצירת יריעת פרקט רחבה הניתנת לפרישה לצורך ריצוף. ריצוף פרקט הוא אמנם הריצוף האותנטי והמקורי, הוא נחשב גם ליוקרתי ביותר ולמבודד ביותר, אבל הוא סובל גם מחסרונות משמעותיים, שהופכים אותו ללא כדאי במקרים רבים. אחד מהחסרונות הבולטים שלו הוא העמידות הנמוכה שלו בפני רטיבות ודפורמציות וכן הרגישות שלו לריקבון ולהרס על ידי חרקים ספציפיים כמו נמלים. מהסיבה הזאת, פותח פתרון של ריצוף דמוי פרקט, המיוצר מחומרים סינטטיים המדמים במראה שלהם את העץ הטבעי ובמידה מסוימת גם את המגע של העץ הטבעי.

ריצוף לאמבטיה או ריצוף לחדר ילדים? לאילו חדרים זה מתאים?

ריצוף דמוי פרקט יכול להתאים בתור ריצוף לסלון, ריצוף לחדר ילדים, ריצוף לחדרי שינה ואפילו ריצוף לאמבטיה, ריצוף למטבח ואם לקחת את זה עד הקצה, אז גם ריצוף דמוי פרקט למקלחת עצמה. יחד עם זאת, לא כל דמוי פרקט מתאים לכל מטרה. דמוי פרקט היא קטגוריה שכוללת בתוכה סוגים שונים של ריצוף. כך למשל, ישנו פתרון גרניט פורצלן דמוי פרקט וישנו גם ריצוף פי וי סי דמוי פרקט. פורצלן דמוי פרקט או בשמו האחר, גרניט דמוי פרקט, יתאים יותר לריצוף דמוי פרקט לחדרים רטובים כלומר, דמוי פרקט לאמבטיה, לחדר השירותים או למטבח, אך הוא יהיה פחות אותנטי גם במראה וגם במגע ובאופי הכולל שלו. לעומתו, דמוי פרקט מבוסס פי וי סי, יעניק לכם את המראה והמגע היותר אותנטי של פרקט מקורי, אבל יהיה פחות עמיד למים ורטיבות ולכן יתאים יותר לחדרים שאינם רטובים כמו חדר הסלון, חדר שינה, פינת אוכל, חדר ילדים וכן הלאה.

ריצוף דמוי פרקט למרפסת – האם ניתן לרצף את המרפסת בדמוי פרקט?

התשובה היא בהחלט כן, כתלות כאמור בסוג הריצוף. ישנם היום פתרונות של ריצוף חוץ דמוי פרקט עם פתרונות ריצוף דמוי פרקט למרפסת או אפילו ריצוף דמוי פרקט לגינה. פתרונות אלה מבוססים על אריחים דמוי פרקט, כלומר אריחי גרניט פורצלן, קרמיקה דמוי פרקט או שיש, המיוצרים בתהליכים סינטטיים, המאפשרים להעניק לאריחים את מראה הפרקט. כאמור, פתרונות אלה מעניקים מראה של פרקט אמיתי, אבל ברמה נמוכה יותר של אותנטיות. יחד עם זאת, הם עמידים הרבה יותר לפגעי מזג האוויר, הן גשמים, הן לחות והן קרינת שמש ישירה ולכן נחשבים לפתרונות המומלצים לריצוף מרחבי חוץ, למי שמעדיף את מראה הפרקט גם במרחבים אלה. בתוך הבית הסיפור הוא שונה וישנה בהחלט עדיפות לדמוי פרקט מבוסס פי וי סי, שמציע את רמת האותנטיות הקרובה ביותר לזו של פרקט אמיתי.

לא רק ריצוף, גם חיפוי

העיצוב של דמוי פרקט נכנס כל כך חזק אל תוך העולם של עיצוב פנים, שכיום ניתן להשיג אותו לא רק עבור ריצוף לבית, אלא גם לצורך חיפוי קירות. כך למשל, תוכלו להזמין ריצוף אמבטיה דמוי פרקט ולהשלים אותו עם קרמיקה דמוי פרקט לאמבטיה לצורך חיפוי הקירות. כמו כן, השימוש ההולך וגובר בפתרונות דמוי פרקט הובילו ליצירת מגוון רחב של דגמים ודוגמאות עיצוב ובכלל זה סוגים שונים של עצים: אלון, אורן, טיק, מהגוני, איפאה ועוד. זאת ועוד, בנוסף לצבעי פרקט בגווני עץ טבעי, תוכלו להזמין גם ריצוף דמוי פרקט אפור, שמתאים במיוחד לריצוף בתים בסגנון עיצוב מודרני. דמוי פרקט אפור הוא כמובן מוצר שעומד בפני עצמו, שכן הוא אינו מתיימר לחקות את המראה הטבעי של העץ ולכן נחשב לפתרון מאוד מעניין למי שרוצה ליהנות משני העולמות.

המגוון העיצובי בתחום זה הגיע בשנים האחרונות לשיאו עם התפתחות היכולת להזמין לא רק את הגוון המועדף עליכם, את מראה סוג העץ המועדף עליכם ואת סוג הריצוף המועדף עליכם, כולם בקטגוריה של דמוי פרקט, אלא גם את המרקם הספציפי של העץ המועדף עליכם – תוכלו לבחור את כמות טבעות העיניים, את כיווני הסיבים ואפילו את אופן סידור רצועות הפרקט (לפי כיווני סיבים או לפי סידור הרצועות עצמן כדוגמת פרקט פישבון).

כמה עולה דמוי פרקט ודברים שחשוב לקחת בחשבון בבחירת ריצוף דמוי פרקט

כאמור, כיום עומדות בפניכם כל האפשרויות להן אתם זקוקים כדי לשלב את מראה הפרקט בכל אחד מחלקי הבית. יחד עם זאת, בתהליך הבחירה עליכם לקחת בחשבון כמה שיקולי מפתח ובראשם מידת העמידות של סוג הריצוף הנבחר והתאמתו לחדר הספציפי ובמיוחד לחדרים רטובים ומרחבי חוץ. דמוי פרקט פי וי סי יכול להיות מאוד מעניין במרפסת, אך הוא לא יחזיק מעמד אפילו חורף אחד ויסבול מדפורמציות, דהיית צבע וסדקים. מבחינת המחיר, לאורך כל סוגי הפתרונות בקטגוריה של ריצוף דמוי פרקט, גם טווח המחירים הנגזר של פתרונות אלה הוא רחב מאוד ויהיה עליכם לבצע בדיקה יסודית של המחיר, כמו גם השוואת מחירים אפקטיבית, כדי לשקלל אל תוך הבחירה שלכם גם את ההיבט הכלכלי בצורה נכונה.

דוגמאות לדמוי פרקט

דמוי פרקט בסלון

דמוי פרקט באמבטיה

דמוי פרקט במטבח

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ללא עלות

אולי יעניין אותך גם?

גרניט פורצלן

סוג הריצוף השכיח והפופולארי ביותר בישראל כיום הוא ריצוף גרניט פורצלן ואם גם אתם עומדים בפני פרויקט שיפוץ כולל או פרויקט ריצוף לבית, סביר להניח

להמשך קריאה »

אריחים מצוירים לבית

אם האסוציאציה שעולה בראשם סביב האופציה של אריחים מצוירים היא כזו של אריחי ריצוף עם ציורים צבעוניים לילדים או אפילו ציורי קיר מפורסמים, כדאי שתדעו

להמשך קריאה »

סוגי ריצוף

לפי שאתם נכנסים לתהליך של קבלת החלטות סביב פרויקט ריצוף לבית, כדאי להכיר את הסוגים המרכזיים של סוגי הריצוף, להבין את ההבדלים ביניהם גם ברמה

להמשך קריאה »

הדבקת ריצוף

אחרי שנים ארוכות עם אותו ריצוף, הגעתם להחלטה להחליף ריצוף לבית, או אולי רק ריצוף לאמבטיה או ריצוף למטבח. בפניכם עומדות כעת שתי אפשרויות: החלפת

להמשך קריאה »