ריצוף לחדר ילדים

העידן בו ריצוף אחיד לכל הבית הוא האופציה היחידה, עבר חלף לו. מרבית האנשים עדיין בוחרים באופציה הזאת, אבל כעת פתוחות בפנינו גם אופציות אחרות, שעושות הרבה יותר שכל. ריצוף לחדר ילדים היא אחת הדוגמאות הטובות ביותר לצורך בבחירת ריצוף המותאם לחדר הספציפי בבית, פחות בגלל שיקולי עיצוב ויותר לאור אופי הפעילות המאפיינת בדרך כלל חדרי ילדים ועצם העובדה שבחדר הזה שוהים ילדים. מה זה בדיוק אומר? על כך תוכלו לקרוא בשורות הבאות.

ריצוף לחדר ילדים – למה צריך להפריד אותו משאר הבית?

ובכן, תחילה נדגיש ונאמר שלא צריך להפריד שום דבר ואם יש לכם סיבות טובות, אין יותר לגיטימי מבחירת ריצוף לבית שהוא אחיד לכל חלקי הבית. יחד עם זאת, אם יש לכם סיבות טובות אחרות לרצף את חדר הילדים בצורה שונה לחלוטין או אפילו מעט שונה, גם האופציה הזאת פתוחה בפניכם ויש מאחוריה הרבה שכל. אחת הסיבות המרכזיות לבחירת ריצוף ייעודי דווקא לחדר הילדים היא עצם העובדה שבחדר הזה שוהים ילדים, המקיימים בו פעילות של ילדים. המשמעות היא למשל, שנרצה שהחדר יהיה חמים ונעים בכל עת, שניתן יהיה לשבת ולדרוך יחפים על הרצפה ללא חשש מהתקררות ומבלי לפגוע בחוויה של הילד בחדרו. משמעות נוספת היא שנרצה שהריצוף בחדר יהיה עמיד דיו בפני שריטות, גרירת חפצים ואפילו קל לניקוי. משמעות נוספת היא זו האסתטית – בחדר ילדים נרצה ליצור אווירה שמחה יותר, לשלב הדפסים צבעוניים ואולי אפילו הדבקות של גיבורי העל והדמויות האהובות על ילדינו, גם על גבי הקירות וגם על גבי הרצפה – שני המשטחים בעלי שטח הפנים הגדול ביותר מכל פריטי העיצוב בבית. אם נרצה להעניק לילדים שלנו את התנאים האלה בחדרם, זה אומר גם בחירה של ריצוף שעונה לתנאים אלה וריצוף זה לאו דווקא חייב להתאים גם לחלקי הבית האחרים.

אז מהו הריצוף המתאים לחדר ילדים?

ובכן, אם אתם רוצים להעניק לילדכם סביבה חמימה ונעימה בעונת החורף, חשוב שהריצוף בחדרו יהיה בעל מקדם בידוד תרמי גבוה. כך למשל, ריצוף פרקט או דמוי פרקט יכולים להעניק לחדר רמת בידוד גבוהה מאוד, שתאפשר לילד לשבת על הרצפה גם בשיא עונת החורף. הפרקט גם מונע את הפחתת הטמפרטורה בחדר, האופיינית כל כך לריצוף שיש או ריצוף טרצו. ריצוף גרניט פורצלן נחשב גם הוא לבעל רמת בידוד תרמי גבוהה, אבל לא כמו זו של פרקט או דמוי פרקט. יחד עם זאת, כפי שאמרנו קודם לכן, בחדר ילדים נרצה גם ריצוף עמיד בפני שריטות וקל מאוד לניקוי. בהיבט זה הפרקט הוא פחות אפקטיבי ואם יש לכם ילדים קטנים במיוחד, שעדיין לא ניתן לסמוך על האחריות האישית שלהם בעניין הניקיון ושמירה על חפציהם, מומלץ יותר ללכת לכיוון ריצוף גרניט פורצלן עבה עם מקדם בידוד גבוה, שיעניק לכם את המקסימום בשני ההיבטים.

לבסוף, ישנה גם האפשרות של הדבקת ריצוף. הדבקת ריצוף יכולה להתייחס לתהליך בו אנו מדביקים ריצוף חדש על גבי ריצוף קיים והיא יכולה להתייחס להדבקה של שכבת ריצוף חיצונית, שמגנה על הריצוף המקורי ומעניקה לו מראה ייעודי על פי דוגמת העיצוב של אותה שכבה. בצורה זו, תוכלו לסדר לילדכם רצפה מלאה בכל הדמויות האהובות עליו, רצפת מכוניות מרוץ, רצפת בובות או כל רצפה אחרת, אפילו בעלת עיצוב מופשט אבל מלא צבע, חיים וחיוניות.

איך לבחור ריצוף לחדר הילדים?

כדי לבחור את הריצוף המתאים ביותר לחדר הילדים, חשוב שתתעדפו את הצרכים שלכם. עצם העובדה שאתם מעוניינים בבחירת ריצוף לחדר ילדים באופן ספציפי, אומרת שיש לכם צרכים כלשהם שמניעים אתכם לבחירה זו. הגדירו את הצרכים האלה, הבינו מה חשוב לכם יותר ומה פחות ובהתאם לכך, אתרו את פתרונות הריצוף שמספקים לכם את האיזון הטוב ביותר בין כל הצרכים האלה בהתאם להעדפותיכם. זה יכול להיות פרקט או דמוי פרקט עם שכבת הגנה, שבהחלט תספיק במקרה של חדר לילדים גדולים יחסית וזה יכול להיות ריצוף גרניט פורצלן, שיעניק אולי רמה מעט יותר נמוכה של בידוד תרמי, אבל יהיה קל מאוד לניקוי ויספק לכם עמידות גבוהה מאוד בפני שריטות, חבטות וכן הלאה. בתוך כל הפרמטרים האלה, אתם רוצים לשקלל כמובן גם את סוגיית המחיר, אם כי מאחר ומדובר בריצוף לחדר אחד, הפערים בין האופציות השונות יהיו בדרך כלל מינוריים דיים, בכדי לאפשר לכם לבחור בכל אופציה שתרצו.

כמה עולה ריצוף חדר ילדים?

העלות של ריצוף לחדר ילדים יכולה להשתנות מאוד ממקרה למקרה, אך בסופו של דבר צריך לזכור כאמור, שמדובר בריצוף לחדר אחד. מאחר ומחירי הריצוף ניתנים בעלות למטר מרובע, בחדר ששטחו מספר בודד של מטרים רבועים, זה לא כל כך משנה איזה סוג של ריצוף תבחרו, הפערים בין העלות הכוללת של כל פתרון רלוונטי, יהיו קטנים יחסית ולא כאלה שמצדיקים הימנעות מפתרון שפרט לסוגיית המחיר, מתאים לכם בכל פרמטר אחר. פתרונות ריצוף מיינסטרים ובכלל זה, דמוי פרקט, גרניט פורצלן, שיש טרצו וכן הלאה, עולים בדרך כלל בטווח של עשרות שקלים למטר מרובע. בפרויקט של ריצוף לבית, יכולים פערים קטנים למ"ר להצטבר לסכומים גבוהים עבור ריצוף כל הבית. במקרה של ריצוף לחדר ילדים בלבד, הפערים לא אמורים להיות משמעותיים בשום צורה ודרך.

לבסוף, כדאי גם לציין, שאם אתם עושים את כל המאמץ הזה למען ילדכם, כדאי שגם הוא יהיה שותף לתהליך הבחינה והבחירה של הריצוף לחדרו, כמובן כשהמילה האחרונה וההחלטה האחרונה שתתקבל, שמורה לכם באופן בלעדי.

דוגמאות לריצוף חדר ילדים

השאירו פרטים לשיחת ייעוץ ללא עלות

אולי יעניין אותך גם?

גרניט פורצלן

סוג הריצוף השכיח והפופולארי ביותר בישראל כיום הוא ריצוף גרניט פורצלן ואם גם אתם עומדים בפני פרויקט שיפוץ כולל או פרויקט ריצוף לבית, סביר להניח

להמשך קריאה »

אריחים מצוירים לבית

אם האסוציאציה שעולה בראשם סביב האופציה של אריחים מצוירים היא כזו של אריחי ריצוף עם ציורים צבעוניים לילדים או אפילו ציורי קיר מפורסמים, כדאי שתדעו

להמשך קריאה »

סוגי ריצוף

לפי שאתם נכנסים לתהליך של קבלת החלטות סביב פרויקט ריצוף לבית, כדאי להכיר את הסוגים המרכזיים של סוגי הריצוף, להבין את ההבדלים ביניהם גם ברמה

להמשך קריאה »

הדבקת ריצוף

אחרי שנים ארוכות עם אותו ריצוף, הגעתם להחלטה להחליף ריצוף לבית, או אולי רק ריצוף לאמבטיה או ריצוף למטבח. בפניכם עומדות כעת שתי אפשרויות: החלפת

להמשך קריאה »